SPORTE TË TJERA

Me lëndim të rëndë Tyson Fury fiton meçin me Otto Wallini (VIDEO)

Boksieri britanik Tyson Fury ka zhvilluar një meç të jashtëzakonshëm ndaj Otto Wallinit, ndaj të cilit fitoi përkundër që ishte i lënduar për një kohë të gjatë meçit të zhvilluar në Las Vegas. 31 vjeçari ishte pritur të shënonte fitore...

Khabib Nurmagomedov mposht Poirierin dhe mbron titullin në UFC

Khabib Nurmagomedov ka arritur të mbrojë titullin e peshave të lehtë në UFC 242 pasi ka fituar përballjen ndaj Dustin Poirier.   E gjithë vëmendja e sportit të arteve të përziera marciale ishte e përqendruar në Abu Dhabi të Emirateve...

Ruiz e paralajmëron Joshuan: S’i dua vetëm 15 minuta famë, do të të rrah sërish

Andy Ruiz Jr ka thënë se i dëshiron më shumë se thjesht 15 minuta famë, duke këmbëngulur se synimi i tij është ta shkruajë historinë duke e mposhtur Anthony Joshuan përsëri më 7 dhjetor në Arabinë Saudite. Kampioni i botës...

Federer mes dhimbjesh në shpinë, pëson humbje kundër Dimitrovit

Vetëm 15 minuta pas çerekfinales, rreth mesnatës me kohën lokale, Roger Federer u paraqit para reporterëve në turneun US Open. Me sa duket i pakënaqur që turneu mbaroi në këtë mënyrë, me një dëmtim, zvicerani së pari zgjidhi atë që...

Haxhi Krasniqi rimeç me Stefan Haertelin

Haxhi (Robin) Krasniqi do të ketë mundësinë të fitoj titullin e kampionit evropian (EBU) në peshën të mesme. Boksieri ynë për këtë titull do të përballet me gjermanin Stefan Haertel, e cila përballje do të zhvillohet në fund të këtij...

Xhudistët kosovarë garojnë në të gjitha kategoritë e Kampionatit në Japoni

Njohës të sporteve luftarake po e cilësojnë këtë Kampionat si garën më të vështirë që është mbajtur ndonjëherë në historinë e xhudos. Është ndarë shorti i Kampionatit Botërorë të Xhudos në Japoni dhe emrat e xhudistëve kosovarë figurojnë në të...

Ruiz i thotë Joshuas: Do t’i jap fund karrierës tënde në shkretëtirë

Andy Ruiz e ka paralajmëruar Anthony Joshuan se do t’i përfundoj karrierën më rimeçin që do të zhvillohet në Arabinë Saudite në fund të këtij viti. Meksikano-amerikani i befasoi të gjithë më 1 qershor duke e nokautuar amerikanin dy herë...

Fury tallet me kampionin e peshave të rënda, Ruiz Jr do ta rrihja me vetëm njërën dorë

Tyson Fury ka tallur me egërsi Andy Ruiz Jr, duke pretenduar se do ta rrihte me vetëm një dorë kampionin botëror të peshave të rënda. Kampioni linear i peshave të rënda, Fury do të rikthehet në veprim më 14 shtator...

Miocic flet pas fitores: Faleminderit Zotit, ishte shumë e vështirë

Stipe Miocic është kampioni i ri në UFC për peshat e rënda. Kroati ka arritur të hakmerret ndaj Daniel Cormier duke e mposhtur me nokaut dhe duke ia rrëmbyer titullin e kampionit. Kësisoj Miocic tani e tutje është kampion në fuqi...

Khabib kritikon McGregorin: Si mund ta godasësh një të moshuar

Khabib Nurmagomedov është përfshirë në debatin që ka zgjuar Conor McGregor pasi e grushtoi një të moshuar në një lokal në Dublin. Kampioni rus ka thënë se ai nuk ka dyshime që irlandezi duhet të përfundojë në burg për veprimin...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...
- Advertisement -

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
error: Content is protected !!