Uncategorized

Në këto ditë izolimi, Arta Nitaj ka hallin linjave

Arta Nitaj konsiderohet si një nga femrat më seksi shqiptare. Kjo fal linjave të formësuara që ka e për të cilat kujdeset përmes ushtrimeve intensive në palestër, shkruan Indeksonline. Edhe në këto kohë kur bota po lufton me përhapjen e pandemisë...

7 përfitime nga dushi i mëngjesit me ujë të ftohtë

Nëse nuk jeni mësuar të bëni dush me ujë të ftohtë mund të reduktoni gradualisht temperaturën e ujit dhe të adaptoni këtë ritual. Ideja e një dushi me ujë të ftohtë në mëngjes nuk mirërpitet nga pjesa më e madhe...

Facebook ka një problem koronavirusi, ai është WhatsApp

Qeveritë dhe zyrtarët mjekësorë po përpiqen t’i ofrojnë publikut informacion të saktë dhe në kohë në lidhje me koronavirusin e ri. Por këto përpjekje po dëmtohen nga përhapja e dezinformatave mjekësore dhe shërimeve të rreme në një nga platformat më...

Covid-19/ Ndikimi mbi ekonominë dhe a ka një rreze shprese?

Shtetet e prekura nga Covid-19 po mbyllin dyqanet, kufijtë e iu luten qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi, ekonomia globale po duket gjithmonë e më pak e shëndetshme. Dow Jones në Nju Jork e mbylli të premten me një...

Kurti: Dy javët e ardhshme vendimtare për Kosovën, rri i pastër, rri në distancë, rri në shtëpi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një konferencë për media nga Ministria e Shëndetësisë, duke bërë thirrje për respektim strikt të rekomandimeve për higjienë dhe shmangie të grumbullimeve dhe kontakteve të ngushta, raporton Gazeta Express. Kurti ka...

Osmani kërkon ndihmë nga KE për mbrojtjen civile kundër coronavirusit

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot me një letër drejtuar Komisionerit Evropian për Menaxhim me Kriza, Janez Lenerçiq kërkoi aktivizimin e mekanizmit evropian për mbrojtjen civile për Republikën e Maqedonisë së Veriut. “Tani për tani, masat e marra...

Gabbiadini: Nuk e besoja që kisha koronavirus

Manolo Gabbiadini tregon përvojën e tij të hidhur që nga momenti i rezultimit pozitiv me koronavirus. Sulmuesi i Sampdorias shprehet se e kishte të vështirë ta besonte kur doktori i ekipit i tregoi rezultatin e analizave. “Kisha pak ethe mbrëmjen e...

E reja shqiptare mposht koronavirusin, tregon 10 ditët e tmerrit: Nisi me një kollë të thatë…

Koornavirusi po tmerron botën, teksa shifrat e viktimave dhe të të infektuarve janë alarmante. Por, përtej këtyre shifrave të frikshme, ka edhe shumë persona, që ja kanë dalë të mposhtin virusin vdekjeprurës. Mes tyre është edhe një shqiptare, e quajtur...

E vetizoluar në shtëpi, kështu po e kalon kohën Tayna

Reperja Tayna së fundi kishte udhëtuar në Amerikë, për koncertet që i kishte planifkuar atje, shkruan lajmi.net. Por, me tu përhapur virusi COVID-19, të gjitha planet e saj dhe artistëve të tjerë janë anuluar për një kohë. Tayna së fundi është...

Superkompjuteri më i fuqishëm në botë i shpall luftë koronavirusit

Koronavirusi është shndërruar në një sfidë të paprecedentë për shkencëtarët. Shpejtësia me të cilën po përhapet i ka detyruar të përshpejtojnë kërkimet dhe hulumtimet e tyre rreth virusit. Megjithatë për këtë arsye është ndërtuar superkompjuteri më i shpejtë në botë. Summit, superkompjuteri...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Anketa e NDI: Ziadin Sela lideri me mbështetje më të madhe tek Shqiptarët

Anketa e NDI: Ziadin Sela lideri me mbështetje në të madhe tek Shqiptarët Anketat e shumta për matjen e rejtingut...
- Advertisement -

Hapja e negociatave me BE-në i hapë dyert e burgjeve për funksionarët e BDI-së

Me 3 vjet e gjashtë muaj dënohen me burg funksionarët e BDI-së, Ejup Alimi dhe Ismet Guri. Ejup Alimi dhe Ismet Guri akuzohen për parregullsi...

RMV në NATO: Krume,Petre,Pançe,po ku janë oficerët Shqiptarë?

Sot ishte një ditë historike për Maqedoninë e Veriut,nga sotë ntarë i 30 i NATO-së. Me vite të tëra kemi dëgjuar politikanë duke u lavdëruar...

Ahmeti një matrapaz politikë i fshehur nën petkun e patriotizmit do përballet me popullin

Një fotografi e Ali Ahmetit që ditëve të fundit po qarkullon në rrjetet sociale ka shkaktuar shumë reagime për shkak të ndryshimit që shihet...

Halil Matoshi merr përgjigjen e duhur,ja kush i përgjigjet

Shek Hallaqi nga ,,Grupi i Kumanovës" i përgjigjet Halil Matoshit Ja postimi i plotë: Halil Matoshi të krahasosh rininë e Kosovës,me brigadat e kuqe,që se kan...
error: Content is protected !!