Вести

Боки 13 бесен од затвор му се заканил на Заев: Вади ме или ќе откријам како со Харадинај крадеш милиони

Бојан Јоваановски, познат каако Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на Зоран Заев и Рамуш Харадинај, објави српски „Информер“. Боки 13, тврдат добро...

(ФОТО) Апартманот е скоро комплетиран: Од Охридското Езеро изваден бојлер

Откако пред извесно време од дното на Охридското Езеро беа извадени плочки и када, деновиве и бојлер беше изваден од дното на езерото. „Апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи… Локација село Трпејца кај местото викано На Дол, длабочина 5...

ЛА ВЕРИТА: Претседателот ги пушта низ вода специјалната обвинителка и премиерот

Претседателот ги пушта низ вода специјалната обвинителка и премиерот. По нашите откритија по однос на случајот со изнудата, Србија и САД бараат транспарентност. Пендаровски го става Заев во ќош, пишува Ла Верита. Ларис Гајзер (La Verita, 13.08.19) пишува: Предизвиканиот земјотрес од објавените документи...

Боки 13 рекол дека ако го убијат, мајка му ќе објави докази против Заев, пишува српски медиум

Српски медиум објавува ексклузивни детали за случајот „Рекет“, каде осомничени се Зоки Кичеец и Боки 13. Како што наведуваат, Боки 13 во полиција изјавил „Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка“. „Ако ме обесите и тоа го претставите...

ТРЕТО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 отркива дека е вмешан и Заев (ВИДЕО)

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце...

Службеници кои се посомневале за „Тополки“ на Анѓушеви завршиле зад решетки!

Игра со датуми и трка со време околу одлуката фирмата „Тополки“ со непосредна спогодба со Владата да добие во закуп над 9 илјади метри квадратни градежно државно земјиште за да гради хидроцентрала. Владината одлука е донесена на 11 –...

Камчев до Боки: Сакам да сум на чисто; Боки13: Спреми ги парите!

Два часа парите се рачно броени и врзани со ластичиња, сместени во стилизирано куферче како што одговара на стајлингот на Боки 13, се шегува Орце Камчев со Бојан Јовановски во новата снимка од 12 ипол минути која утрово ја објави италијанскиот...

ВМРО-ДПМНЕ: „Рекет“ да го преземе друг обвинител, Рускоска дозволува Јанева да уништува докази!

Продолжува судирот меѓу власта и опозицијата и по втората снимка објавена во случајот „Рекет“.ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот Заев и од одземање на случајот Рекет од обвинителката Рускоска која го изгубила кредибилитетот. СДСМ, од друга страна, ја обвини опозицијата дека...

„Сѐ ќе биде ОК“! Гласот на Јанева за првпат на аудио снимка поврзана со „Рекет“

Орце Камчев: Кажи Боки 13: Еј што правиш Орце Камчев: Ништо бе еве, по дома Боки 13: Добро, имаш поздрав од женава Орце Камчев: Фала, поздрави ја Боки 13: И јас завршувам, па можам да пројдам. Орце Камчев: За колку време пошо имам кај мене нешто таму Катица Јанева:  Не се секирај за ништо, се...

Сопругот на Теута Арифи, еден од судиите што го пуштиле Камчев на слобода

Тројца од петте членови на Советот кој одлучил да ја прифатат жалбата на Орце Камчев и да го ослободат од куќен притвор биле Албанци, а еден од нив е Шпенд Деваја, сопругот на подпретседателката на ДУИ, Теута Арифи. Освен него...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...
- Advertisement -

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
error: Content is protected !!