MAQEDONI

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist,...
- Advertisement -

REGJION

Rasti i rëndë i 11 vjeçares nxit protesta të mëdha, vërshohen rrugët e Prishtinës (Pamje)

Qytetarë të shumë janë mbledhur po protestojnë në Prishtinë kundër dhunës së grave dhe vajzave. Kjo protestë është organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe...

Borrell paralajmëron: Kriza mund të përhapet në Moldavi, Gjeorgji dhe Ballkanin Perëndimor

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të dielën, më 27 shkurt se shtetet e BE-së janë të shqetësuara se...

Ambasadorja Bërns sqaron Dekretin e presidentit Biden: Korrupsioni është shqetësimi kryesor!

Ambasadorja e SHBA-ve në Shkup, Kate Marie Byrnes, i ka sqaruar kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit Bujar Osmani, Dekretin Ekzekutiv të presidentit Biden, ku...

Mali i Zi heq PCR testin gjatë sezonit turistik

Testi negativ PCR nuk do të jetë i nevojshëm më për të hyrë në Malin e Zi, kështu kanë vendosur autoritetet malazeze. Kjo risi...

TOP LAJMET

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së....

EDITORIAL/ Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

EDITORIAL nga Redaksia ZYRTARE.net Zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut kanë imponuar një moment të ri politik. Alenaca për shqiptarët, partia më e madhe opozitare,...

Përgjegjësia më e madhe për shtetësinë e oligarkut rus rëndon mbi MPB-në?

Ende nuk ka epilog konkret për skandalin me shtetësinë e RMV-së, që i është dhënë oligarkut rus, Oleksandër Onishçenko, i afërt me regjimin e...

Aziri: Aktorë vendor dhe miq të jashtëm, e shohin Aleancën si partner solid

Deputeti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në emisionin "24 Analiza" në TV24 deklaroi se në takimin e liderëve nuk ka pasur...

ASH: Energjia për bizneset e vogla është shtrenjtuar për 50%, Qeveria po manipulon

Aleanca për Shqiptarët ka akuzuar Qeverinë se po manipulon me informatat për rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Sipas një analize të kësaj partie,...

Music

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist,...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e...

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e...

Culture

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist, jam i detyruar që të...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve të fundit jemi dëshmitar se...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin për të sulmuar Aleancën për...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...
- Advertisement -

SOT DUHET TE DINI

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist, jam i detyruar që të...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve të fundit jemi dëshmitar se...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin për të sulmuar Aleancën për...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së....

EDITORIAL/ Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

EDITORIAL nga Redaksia ZYRTARE.net Zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut kanë imponuar një moment të ri politik. Alenaca për shqiptarët, partia më e madhe opozitare,...

Lifestyle Magazine

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist, jam i detyruar që të përpiqem t’i mbaj një leksion të shkurtër nga jurisprudenca “juristit” në rol të një Haraçinofobi,...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve të fundit jemi dëshmitar se...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin për të sulmuar Aleancën për...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së....

Video News

- Advertisement -

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist, jam i detyruar që të...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve të fundit jemi dëshmitar se...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin për të sulmuar Aleancën për...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së....

EDITORIAL/ Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

EDITORIAL nga Redaksia ZYRTARE.net Zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut kanë imponuar një moment të ri politik. Alenaca për shqiptarët, partia më e madhe opozitare,...
- Advertisement -

SHOWBIZ

Dakota zbulon se si u bë regjisore e videoklipit të “Coldplay”

17:22, 12 Maj 2020 Dakota Johnson ishte regjisore e videoklipit të këngës “Cry, Cry, Cry” të grupit të të dashurit të saj Chris Martin,...

Gashi sjell këngën “Delali” (VIDEO)

14:42, 12 Maj 2020 Reperi nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Amerikë, Gashi, ka sjell projektin e ri muzikor. “Delali” mban titullin kënga...

Arilena Ara sjell klipin e këngës “Fall From The Sky” (VIDEO)

8:54, 12 Maj 2020 Arilena Ara do e përfaqësonte Shqipërinë në “Eurovision 2020” me këngën “Fall From The Sky”, por që për shkak të...

Vdes aktori dhe komediani Jerry Stiller

13:16, 11 Maj 2020 Aktori dhe komediani Jerry Stiller ka vdekur nga  shkaqet natyrale, tha djali i tij, aktori Ben Stiller në një postim...

INOVACION

Sezgin Mangjuka – Një frymëzim nga bota e marketingut dixhital

Ne po jetojmë në epokën ku asnjë dështim nuk mund t'ju mbajë në mesin e vrapuesve për një kohë të gjatë, nëse jeni të...

Huawei ka gjetur një mënyrë sesi të shesë telefonë me aplikacionet e Google

Huawei prezantoi ditën e sotme një telefon të ri i cili në fakt është modeli i vjetër P30 Pro por që kompania e quan...

99% e shqiptarëve kanë internet me shpejtësi më të lartë sesa 2Mbps

Në fund të 2019-ës 60% e familjeve shqiptare kishin akses në internetin broadband fiks ndërsa për popullsi kjo shifër është disa herë më të...
- Advertisement -

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së....

EDITORIAL/ Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

EDITORIAL nga Redaksia ZYRTARE.net Zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut kanë imponuar një moment të ri politik. Alenaca për shqiptarët, partia më e madhe opozitare,...

Përgjegjësia më e madhe për shtetësinë e oligarkut rus rëndon mbi MPB-në?

Ende nuk ka epilog konkret për skandalin me shtetësinë e RMV-së, që i është dhënë oligarkut rus, Oleksandër Onishçenko, i afërt me regjimin e...

OPINIONE

Nebiu nga ASH i mban Apasievit leksione juridike për Haraçinën

Një leksion nga jurisprudenca për një “jurist” nga një politikolog   Shkruan: Mr. Driton Nebiu Edhe pse me profesion nuk jam jurist, jam i detyruar që të...

ASH: Nxënësit e Butelit dhe Çairit mësojnë në klasë të ftohta

A thua çfarë faji kanë fëmijët tanë që në këtë dimër të acartë të qëndrojnë pa nxemje në shkolla!? Ditëve të fundit jemi dëshmitar se...

Blerim Bexheti jep intervistë për mediumet e Gruevskit

Një nga përfaqësuesit e "grupit të zjarrit" në BDI, Blerim Bexheti, ka shfrytëzuar mediumet e afërta me Nikolla Gruevskin për të sulmuar Aleancën për...

Mehazi: Nëse ASH hyn në Qeveri, nuk hyn për vete por për shqiptarët

Muhabetet e zbrazura të Ymer Selmanit për ASH-në e Taravarit Shkruan: Sulejman Mehazi publicist   Muhabeti i Ymer Selmanit se "Hyrja e Aleancës në qeveri është thikë...